top of page

Njczęściej zadawane pytania ...

Dla kogo szkolenie UAV -VLOS
Dla wszystkich którzy zaczynają swoją przygodą z dronami i chcieliby bezpiecznie nauczyć się obsługiwać te urządzenia. Ale również dla tych którzy chcą zostać zawodowymi operatorami UAV.  Drony to nie tylko zabawki ale również narzędzia pracy. Na szkoleniu dowiesz się jak, gdzie i kiedy możesz korzystać z Drona aby nienarazić się na konsekwencje wynikające z bazprawnego naruszenia przestrzenie powietrznej. 

Co to jest UAV -VLOS ?
W skrócie to bezzałogowe statki powietrzne poruszające się w zasięgu wzroku które w pewnej części są autonomiczne i wymagają operatora.

Czy mogę latać gdzie mi się podoba ?
Nie. Przestrzeń powietrzna składa się z wielu elementów. naruszenie niektórych z nich wiąże się nawet z karą pozbawienia wolności. Na szkoleniu dowiesz się więcej o strukturze przestrzeni powietrznej oraz możliwości jej wykorzystania do lotów bezzałogowcami.

Co to jest Świadectwo Kwalifikacji  UAVO ?
Jest to dokument wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego potwierdzający  umiejętności i wiedzę niezbędną do obsługi bezzałogowców. Posiadając Świadectwo możesz podjąć pracę jako zawodowy operator bezzałogowców i wykorzystywać je komercyjnie.

Czy potrzebuje  badań ?  
Tak (ale tylko dla zawodowych pilotow). Badania należy wykonać samodzielnie we wskazanym ośrodku, który ma uprawnienia do wydawania orzeczeń lekarskich lotniczych na szkoleniu dowiesz się więcej na temat badań. Koszt wykonania badań to ok 200 zł. Do rekreacyjnego korzystania z dronów nie potrzeba badań.

Czy wymagane  Ubezpieczenie ?
Tak. Niezbędna jest polisa OC. Załatwiamy na miejscu koszt ok 65zł. 

Czy muszę mieć swój sprzęt ?
Nie!  Podczas szkolenia zapewniamy cały sprzęt. Jest również możliwość szkolenia się na własnym sprzęcie pod warunkiem spełnienia zasad bezpieczeństwa.

Masz więcej pytań dzwoń, pisz lub  zapisz sie na szkolenie!

 

bottom of page